افتتاح نمایشگاه آثار اساتید برجسته شاهد و ایثارگر در بغداد

افتتاح نمایشگاه آثار اساتید برجسته شاهد و ایثارگر در بغداد

فرهنگ و هنر 0 Comment 4

رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر از افتتاح نمایشگاه آثار هنری اساتید برجسته شاهد و ایثارگر در بغداد -عراق خبر داد.

رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر با اعلام خبر افتتاح نمایشگاه آثار هنری اساتید برجسته شاهد و ایثارگر در بغداد گفت: این نمایشگاه روز سه شنبه ۳۱ مردادماه با حضور وزیر فرهنگ عراق افتتاح شد و تا روز پنج شنبه ۲ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

علی عباس کمری با اعلام خبر افتتاح نمایشگاه آثار هنری اساتید برجسته شاهد و ایثارگر در بغداد گفت: این نمایشگاه با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز به کار کرده و به طور رسمی از روز سه شنبه ۳۱ مردادماه با حضور وزیر فرهنگ کشور عراق افتتاح شد و تا روز پنج شنبه ۲ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه ۱۰۵ اثر هنری از اساتید برجسته شاهد و ایثارگر شامل تابلوهای هنری، نقاشی، نگارگری و خطاطی از اساتید برجسته شاهد و ایثارگر به نمایش در آمده و ۶ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر که ۴ فرزند شهید و دو جانباز هستند در این نمایشگاه حضور دارند.
رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در خصوص اهداف برگزاری این نمایشگاه تصریح کرد: هدف اصلی در برگزاری این نمایشگاه‌ها توسعه فرهنگ ایثار و شهادت است و همه جامعه نیز باید نسبت به نقش آفرینی و توانمندی نخبگان و ایثارگران در تمامی حوزه‌ها آگاهی داشته باشند.
وی ادامه داد: بهترین راهکار برای تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت، استفاده از ابزار هنر است که تأثیرگذاری بسیار زیادی خواهد داشت و حضور هر چه بیشتر در نمایشگاه‌های داخلی و بین المللی می‌تواند به این مهم کمک کند.
کمری با بیان اینکه استقبال از این نمایشگاه هنری در بغداد بسیار خوب بوده است اظهار داشت: این استقبال خوب سبب شده که تلاش کنیم تا نمایشگاه‌های دیگری را نیز در داخل و خارج از کشور برگزار کنیم و در این راستا برای حضور و بازدید از نمایشگاه کتاب آلمان نیز تقاضا از طرف بنیاد به مسئولان ذیربط آن کشور ارائه شده و در صورت موافقت نمایندگانی اعزام خواهد شد.

Author

Leave a comment

طراحی و تولید توسط تیم جمعیت یادگاران -2017
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Back to Top